X
تبلیغات
اخبار پیام نور - آيين‏ نامه های دانشجویی

تبلیغات
 مهلت ثبت نمره دروس عملی پیام نور افزایش یافت+بخشنامه
نمره عملی پیام نوردانشگاه پیام نور زمان تحویل واحدهای عملی ، کارآموزی ، کارگاهی و پروژه را افزایش داد
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com براساس تصمیمی که در شورای اموزشی دانشگاه پیام نور گرفته شد و با صدور بخشنامه ای توسط معاون آموزشی پیام نور از این پس زمان تحویل واحدهای عملی کارآموزی ، کارگاهی و پروژه در آیین نامه آموزشی از یک نیمسال به دو نیمسال افزایش یافت.
در این بخشنامه آمده است مهلت ثبت شده به هیچ عنوان قابل تغییر نمی باشد و از اساتید خواسته شده است که از دادن مهلت در تاریخ هایی غیر از تاریخ تقویم آموزشی جدا خودداری نمایند و ثبت نمراتی به عنوان پیش فرض خودداری کنند .
همچنین عنوان شده در صورتیکه دانشجویان در موعد مقرر نسبت به تحویل کار عملی اقدام ننمایند برای آنها غیبت ثبت شود و ثبت غیبت به هیچ عنوان قابل تغییر نمی باشد .
در این بخشنامه تاکید شده است پس از ثبت نمره و یا غیبت ، صفر و ... نمره عملی دانشجو به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد
+  برای مشاهد بخشنامه افزایش مهلت ثبت نمره عملی دانشگاه پیام نور کلیک کنید
+  نحوه محاسبه نمره عملی در دانشگاه پیام نور کلیک کنید
+  نحوه محاسبه نمره امتحان با میان ترم و بدون میان ترم در دانشگاه پیام نور کلیک کنید

| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 93/01/27 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: مهلت ثبت نمره عملی پیام نور, مهلت تحویل پروژه پیام نور, مهلت کار عملی پیام نور, نمره عملی پیام نور, آیین نامه آموزشی پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آیین نامه شرایط مهمان و انتقال در دانشگاه پیام نور
آیین نامه مهمان و انتقال در پیام نوردر قوانین جدید پیام نور شهریه دانشجویان مهمان افزایش پیدا می کند
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com مطابق با آیین نامه آموزشی جدید دانشگاه پیام نور مراکز و واحدهای پیام نور می توانند با مهمان یا انتقال دانشجویان با داشتن شرایط و ضرایب تعیین شده در ماده ۲ نسبت به مهمان موقت یا دائم دانشجویان پیام نور موافقت کنند.
در این آیین نامه در صورت مهمان شدن دانشجو در سایر مراکز شهریه پرداختی توسط دانشجو افزایش پیدا می کند.
آیین نامه مهمان شدن در ۵ ماده و آیین نامه انتقال در ۶ ماده صادر شده است.


برای مشاهده شرایط و دستورالعمل مهمان و انتقال در دانشگاه پیام نور کلیک کنید
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 93/01/17 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: آیین نامه مهمان شدن در پیام نور, شرایط مهمان یا انتقال در پیام نور, شرایط مهمان موقت پیام نور, قوانین مهمان موقت یا دائم پیام نور, قوانین و مقررات پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 نحوه اطلاع از حذفیات دروس دانشگاه پیام نور
حذفیات دروس پیام نورحذفیات دروس امتحانی پیام نور در لیست منابع مشخص شده است
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com یکی از مهمترین مواردی که دانشجویان پیام نور در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشند لیست منابع می باشد.لیستی که دقیقا منبع امتحانی برای هر درسی در هر ترمی به صورت جداگانه برای آن مشخص شده است.پیش از این در رابطه توضیح دادیم که نحوه تستی و تشریحی امتحانات در لیست منابع مشخص شده است (اینجا)
امروز یک نکته مهم دیگر را در رابطه با لیست منابع پیام نور می گوییم و آن حذفیات دروس پیام نور است. شاید شما هم از زبان دوستان ، هم رشته ای ها و یا اساتید خود چیزهایی در رابطه با حذفیات برخی دروس شنیده باشید اما آنچه ملاک عمل و مورد قبول است حذفیاتی می باشد که در آخرین لیست منابع پیام نور در همان نیمسال تحصیلی اعلام شده است.اینکه میگوییم در همان نیمسال بخاطر این است که ممکن است در هر نیمسال منابع و حذفیات دروس دچار تغییراتی شود.
بعد از آنکه لیست منابع رشته خود را دانلود کردید روبروی هر درسی در ستون آخر، سمت چپ بخشی وجود دارد با عنوان "شرح پیوست" در این قسمت اگر حذفیات و یا توضیحاتی وجود داشته باشد نوشته می شود و ملاک حذف و یا فصول مطالعه همین قسمت "شرح پیوست"در لیست منابع می باشد و لازم به ذکر است اگر در بخش شرح پیوست درس مربوطه چیزی نوشته نشده باشد یعنی کل کتاب باید مطالعه شود(
راهنما)
برای دانلود آخرین لیست منابع در سایت
اخبار پیام نور PnuNews.com از ستون سمت راست قسمت دسترسی سریع می توانید استفاده کنید

| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 93/01/09 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: حذفیات دروس پیام نور, حذفیات دروس دانشگاه پیام نور, لیست حذفیات دروس پیام نور, حذفیات منابع پیام نور, دانلود حذفیات دروس پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 مرخصی تحصیلی بدون پرداخت شهریه و احتساب در سنوات
مرخصی تحصیلی پیام نوردانشگاه پیام نور برای برخی پذیرفته شدگان تسهیلات مرخصی تحصیلی بدون احتساب شهریه، لحاظ کرد.
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com در بخشنامه جدیدی که دانشگاه پیام نور منتشر کرده است پذیرفته شدگان بدون آزمون و تکمیل ظرفیت پیام نور که نیمسال اول تحصیلی ثبت‌نام نکرده‌‌اند، برای ادامه تحصیل می‌توانند از مرخصی تحصیلی بدون شهریه استفاده کنند.
متن بخشنامه :
"در خصوص پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت بدون آزمون و نیمه متمرکز نیمسال دوم تحصیلی ۹۳-۹۲ به آگاهی میرساند : دانشجویانی که دارای قبولی مهرماه بوده و در نیمسال اول ۹۳-۹۲ ثبت نام و انتخاب واحد نکرده و تمایل به ادامه تحصیل در کد قبولی دوم (بهمن ماه) را دارند، نیمسال اول مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات و بدون پرداخت شهریه منظور می گردد"
برای مشاهده اصل بخشنامه مرخصی تحصیلی بدون پرداخت شهریه کلیک کنید
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/12/18 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: مرخصی تحصیلی, مرخصی تحصیلی پیام نور, مرخصی تحصیلی بدون شهریه, بخشنامه پیام نور, بخشنامه های پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آیا امکان تغییر از شیوه آموزش محور به پژوهش محور وجود دارد ؟
تغییر شیوه اموزشی در پیام نورآیا در دانشگاه پیام نور دانشجویان ارشد امکان تغییر شیوه آموزش محور به پژوهش محور و یا برعکس را دارند یا ندارند؟
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com چند سالی می باشد که پیام نور نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع ارشد به شیوه آموزش محور اقدام کرده است.شیوه آموزش محور یک تفاوت عمده با شیوه پژوهش محور دارد و آن عدم وجود واحد درسی پایان نامه در این شیوه آموزشی می باشد. دانشجویانی که به صورت آموزش محور در پیام نور پذیرش می شوند بجای واحد درسی پایان نامه چند واحد درسی دیگر را می گذرانند. بحث و شایعات درباره شیوه آموزش محور زیاد است مثلا برخی به اشتباه عنوان می کنند دانشجویان شیوه آموزش محور امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری را ندارد که کاملا اشتباه است و هیچ منعی وجود ندارد
اما . . . با نگاهی به واقعیت می توان دریافت از آنجا که در مقطع دکترا علاوه بر آزمون کتبی بخشی از نمره مصاحبه می باشد که بعضی اوقات در برخی رشته ها هنگام مصاحبه نداشتن پایان نامه ممکن است امتیاز مثبتی را از مصاحبه شونده ی متقاضی رشته دکتری سلب کند که گاها با داشتن مقالات و طرحهای پژوهشی می توان این مشکل را برطرف کرد(در هر صورت نظر مصاحبه کننده ها مهم است!).
چند روز پیش . . . سایت باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سرپرست معاونت آموزشی پیام نور نوشت: از این پس امکان تغییر از شیوه آمحور به شیوه پژوهش محور وجود دارد افراد باید تقاضای خود را به صورت کتبی به اداره‌ آموزش واحد خود ارائه دهند.البته باید دانشجو حداقل یکسال و نیم برای اخذ پایان نامه فرصت داشته باشند و "موافقت رئیس مرکز تحصیل" یا واحد آموزشی برای این پروسه فراهم باشد.(تصویر)
در گذشته . . . تغییر از آموزش محور به پژوهش محور در پیام نور ممنوع ولی از پژوهش محور به آموزش محور مرسوم بود.
ولی . . . در دوره عبدالله معتمدی که معاون آموزشی پیام نور بود در مصاحبه با خبرگزاری فارس او گفته بود که : انتقال دانشجويان از شيوه آموزش محور به شيوه آموزش و پژوهش محور ممنوع است و دانشجويان بايد تصميم قطعي را درباره تحصيل در هر كدام از اين شيوه‌هاي آموزشي بگيرند.
قبل تر . . . در آن زمان که نادری منش معاون وزیر علوم بود در مصاحبه با ایسنا عنوان کرده بود: هیچ دانشگاهی نمی‌تواند دوره آموزشی را تغییر دهد و دانشجو با هر شیوه‌ای که به دانشگاه وارد می‌شود باید تحصیلات خود را نیز به همان شیوه بگذراند.وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور برای اتخاذ هر تصمیم جدید باید از وزارت علوم مجوز اخذ کند.
خلاصه اینکه هنوز رسما هیچ بخشنامه ای به صورت عمومی در این زمینه منتشر نشده است و نکته پایانی اینکه اگر قرار است تغییر مجاز باشد پس چه معنی می دهد دانشجو به دو شیوه آموزش محور و پژوهش محور پذیرش شود؟ دانشجو پذیرش شود بعد حق انتخاب داده شود! نه اینکه متقاضیان به هوای اینکه آموزش محور پایان نامه ندارد آن را انتخاب نمی کنند و در نتیجه درصد قبولی برای رشته های آموزش محور بالا برود سپس آنها که تراز قبولی پژوهش محور را نیاورده بودند به راحتی تغییر دهند !

حرف آخر : اینجا پیام نور است بهتر است به معاونت آموزشی مرکز یا استان خود مراجعه کنید شاید پیگیری شما نتیجه داد و امکان تغییر شیوه وجود داشت . تا کنون آیین نامه ای رسما منتشر نشده است ولی گفته می شود پیام نور تغییر را انجام میدهد

| + | نوشته شده در 92/12/09 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: تغییر از آموزش محور به پژوهش محور, امکان ادامه تحصیل اموزش محور, آموزش محور, آموزش محور پیام نور, پژوهش محور پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 تاریخ انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد در ترم دوم پیام نور
قانون معرفی به استاد پیام نورتاریخ انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد پیام نور در تقویم آموزشی مشخص شده است!
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com براساس آنچه در تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور عنوان شده است تاریخ انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد مقطع کارشناسی نیمسال دوم در دو بازه زمانی در نظرگرفته شده است اولین فرصت  از ۲۳ بهمن تا ۳۰ بهمن ۹۲ و دومین فرصت از ۲۰ اردیبهشت تا ۳۰ اردیبهشت ۹۳  در سیستم گلستان می باشد. دانشجویان کارشناسی پیام نور در صورتی که فقط و فقط یک و یا دو درس نظری (بدون در نظر گرفتن تعداد واحد) باقی مانده داشته باشند می توانند آن دروس را به صورت معرفی به استاد بگذرانند.
قانون معرفی به استاد چند سالی است که برگزاری آن به مراکز تفویض اختیار شده است، تفویض اختیاری که موجب شده در برخی مراکز پیام نور "قانون معرفی به استاد" به "قانون معرفی به امتحان" تغییر یابد. چرا می گوییم معرفی به امتحان ؟ متاسفانه در برخی مراکز پیام نور بدون آنکه روح دانشجو از استاد تعیین شده خبر داشته باشد در یک روز مشخص که آن را هم به تشخیص مرکز و یا رییس مرکز می باشد امتحان برگزار می کنند.وجود یک دستورالعمل برای نحوه برگزاری قانون معرفی به استاد در برخی موارد
به صورت خیلی جدی احساس می شود !
| + | نوشته شده در 92/11/23 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: قانون معرفی به استاد, معرفی به استاد, معرفی به استاد پیام نور, قانون معرفی به استاد پیام نور, تاریخ معرفی به استاد
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 نحوه محاسبه نمره دروس عملی پیام نور / آخرین مهلت ثبت نمره عملی
نحوه محاسبه نمره دروس عملیرییس مرکز آزمون پیام نور آخرین مهلت ثبت نمره عملی نیمسال اول را اعلام کرد
به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com براساس تصمیم جدیدی که در دانشگاه پیام نور مهلت ثبت نمره عملی تا دو نیمسال می باشد
نحوه محاسبه نمره نهایی دروس عملی و یا دروس نظری عملی :
نمره پايان ترم هر درس نظری و عملی بر اساس تعداد واحد نظری و عملي تعيين می شود يعني :تعداد واحد عملی درس × نمره بر مبنای 20 + تعداد واحد نظری × نمره بر مبنای 20 حاصل تقسيم بر مجموع واحدهای عملی و نظری درس(این قاعده کلی برای همه دروسی که واحد عملی داشته باشند قابل استفاده می باشد)
فرمول محاسبه نمره دروس عملی و نظری
نکته مهم : برای محاسبه نمره بخش نظری بر مبانی ۲۰ لطفا این مطلب را بخوانید (اینجا)
+  نحوه محاسبه نمره امتحان با میان ترم و بدون میان ترم در دانشگاه پیام نور کلیک کنید
+ آموزش تصویری نحوه مشاهده نمرات میان ترم و پایان ترم پیام نور کلیک کنید
| + | نوشته شده در 92/10/14 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: نحوه محاسبه نمره عملی پیام نور, نحوه محاسبه نمره دروس عملی پیام نور, نمره دروس عملی پیام نور, نمرات عملی پیام نور, نمرات پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آیا تحصیل همزمان در دو رشته ممنوع است ؟
آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشتهاختصاصی PnuNews.com 
ممنوع بودن یا نبودن تحصیل همزمان در دو رشته موضوع مهمی که پایگاه اخبار پیام نور پرونده آن را مورد بررسی قرار داده است 
اخبار پیام نور : اما آیا تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی نیز ممنوع است ؟ آنچه که شواهد امر نشان میدهد و بنظر میرسد مسوولین نیز نسبت به آن اتفاق نظر دارند . . .
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/09/02 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: تحصیل همزمان در دو رشته, آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته, آیین نامه کارشناسی پیام نور, آیین نامه پیام نور, آیین نامه کارشناسی وزارت علوم
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 بخشنامه نحوه محاسبه تطبیق واحد دروس دانشجویانی که تغییر رشته داده اند
بخشنامه تطبیق واحد پیام نوردانشگاه پیام نور بخشنامه جدید نحوه محاسبه دروس و تطبیق واحد دانشجویان تغییر رشته ای را صادر کرد 
اخبار پیام نور : در بخشنامه جدیدی که به روسای استانی دانشگاه پیام نور ارسال شده است نحوه محاسبه دروس و تطبیق واحد دانشجویانی که تغییر رشته داده اند اعلام شد / بخشنامه در ادامه مطلب.
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/08/27 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: تطبیق واحد پیام نور, تطبیق واحد تغییر رشته, نحوه محاسبه تطبیق واحد پیام نور, بخشنامه تطبیق واحد پیام نور, بخشنامه تطبیق واحد تغییر رشته پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 شرایط جدید تغییر رشته دانشگاه پیام نور / حذف تغییر رشته بند ج
اختصاصی PnuNews.comتغییر رشته پیام نور
تغییر رشته از طریق آزمون بند ج در دانشگاه پیام نور حذف شد
به گزارش اخبار پیام نور  آزمون تغییر رشته بند ج پیام نور از آیین نامه حذف شد و از این پس دانشجویان برای تغییر رشته با توجه به قوانین جدید باید درخواست تغییر رشته بدهند . . . ادامه مطلب
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/08/12 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: تغییر رشته پیام نور, شرایط تغییر رشته, روش تغییر رشته پیام نور, شرایط تغییر رشته پیام نور, تغییر رشته کارشناسی پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 پیگیری پایگاه اخبار پیام نور (pnunews.com) نتیجه داد / مدارک
گزارش اختصاصی اخبار پیام نور(PnuNews.com)
پیگیری رفع مشکل دانشجویان پذیرفته شده بدون آزمون ۹۲ دانشگاه پیام نور نتیجه داد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) در اطلاعیه  ثبت نام پذیرفته شدگان دون آزمون پیام نور که دانشگاه پیام نور بر روی سایت گلستان خود منتشر کرده بود مطلبی را به عنوان تذکر اعلام کرده بود که تعجب پذیرفته شدگان را با خود به همراه داشت. در این تذکر نوشته شده بود"پذيرفته شدگان بدون آزمون توجه داشته باشند كه در صورتيكه قبلا در آزمون سراسری دانشگاه پيام نور و ساير دانشگاههاي مجاز تحصيل نموده اند يا مي نمايند مجاز به تحصيل در پذيرش بدون آزمون نمی باشند و مي بايست از يكي از رشته قبولی خود انصراف دهند"(عکس)
برداشتی که از این جمله می توان داشت این است که دانشجویانی که قبلا هم لیسانس گرفته اند نمی توانند بدون آزمون پیام نور شرکت کنند در حالی که مشخص نبود صحت این مطلب چقدر است پیگیری های خیلی جدی در این زمینه توسط سایت مستقل اخبار پیام نور PnuNews.com 
صورت گرفت که خوشبختانه امروز این پیگیری ها نتیجه داد و دانشگاه پیام نور این جمله بحث برانگیر را در صفحه اول سیستم گلستان تغییر داد. متن جمله جدید "دانشجويان پذيرفته شده از طريق بدون آزمون رسمي درصورتيكه درحال تحصيل در هريك از دانشگاههاي دولتي يا غير دولتي (آزمون سراسري)مي باشند مي بايست از يكي از پذيرشها انصراف دهند"(عکس)
 خوبشختانه بدین ترتیب دانشجویانی که قبلا لیسانس خود را از دانشگاه دیگری گرفته اند و در حال حاضر
از طریق بدون آزمون پذیرفته شده اند می توانند ثبت نام کنند و مشکلی ندارند

| + | نوشته شده در 92/07/03 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: پایگاه اخبار پیام نور, اخبار پیام نور, بدون آزمون پیام نور, ثبت نام بدون آزمون پیام نور, سیستم گلستان پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 با قانون معرفی به استاد در دانشگاه پیام نور آشنا شوید
اختصاصی اخبار پیام نور (PnuNews.com)
در معرفی به استاد پیام نور امتحان درس مورد نظر توسط استاد معرفی شده گرفته می شود
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) در دانشگاه پیام نور دانشجو می تواند بجای آنکه در طول ترم همانند سایر دانشجویان درسی را امتحان بدهد با هماهنگی مرکز خود اقدام به اخذ درس به صورت معرفی به استاد کند و امتحان درس مورد نظر را زودتر از زمان برگزاری امتحانات پایانی دانشگاه بدهد. در معرفی به استاد پیام نور امتحان درس مورد نظر توسط استاد معرفی شده گرفته می شود دانشجو می تواند میزان مطالعه و نحوه امتحان را با استاد خود هماهنگ کند! اگر دانشجوی مقطع کارشناسی تنها یک و یا دو درس نظری باقی مانده داشته باشد تا فارغ التحصیل شود (تعداد واحد مهم نیست درس دیگری هم نداشته باشد) می تواند آن دروس را به صورت معرفی به استاد اخذ کند. (بخشنامه)
طبق قوانین جدید در معرفی به استاد هم شهریه ثابت و هم شهریه متغیر گرفته می شود
متاسفانه برخی از مراکز پیام نور به دانشجویان می گویند اگر در تابستان درس مورد نظر ارائه شود نمی توانند آن درس را در تابستان معرفی به استاد بگیرند که این موضوع کاملا تکذیب می شود مراکز موظف هستند در هر نیمسالی که دانشجو دارای شرابط معرفی به استاد است با او همکاری لازم را انجام دهند.این استدلال که اگر درسی ارائه شد دیگر نمی شود معرفی به استاد گرفت کاملا باطل است چرا که اگر اینگونه باشد دانشجو در نیمسال های اول و دوم که دروس ارائه می شوند و تاریخ امتحان دارند نمی توانست معرفی به استاد بگیرد پس در هر نیمسالی حتی تابستان چه درس ارائه شده باشد چه نشده باشد در صورت داشتن شرایط  بالا دانشجو می تواند معرفی به استاد بگیرد.
دانشجویان در مراکزی که با این مشکل روبرو هستند می توانند با شماره مستقیم مدیریت خدمات آموزشی (23322560-021 یا 22455112-021 ) تماس بگیرند
| + | نوشته شده در 92/04/23 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: معرفی به استاد پیام نور, قانون معرفی به استاد پیام نور, شرط معرفی به استاد پیام نور, آیین نامه معرفی به استاد پیام نور, نحوه معرفی به استاد پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 ثبت نام بدون آزمون در مقطع دکتری پیام نور ویژه ممتازین / لیست اسامی ممتازین ارشد
ثبت نام پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور ویژه برگزیدگان علمی و استعداد های درخشان آغاز شد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) ثبت نام دانشجویان ممتاز علمی و استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد جهت پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ از امروز آغاز شد.متقاضیانی که دارای شرایط لازم (اینجا) و یا اسامی آنها از طرف دانشگاه پیام نور اعلام شده است می توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته محل ( لیست رشته محل اینجا ) خود اقدام کنند. ثبت نام و ارائه مدارک دانشجویان ممتاز برای پذیرش بدون آزمون (10 درصد برتر) اینترنتی صورت می گیرد. هزینه این ثبت نام ۸۰ هزار تومان تعیین شده است و نکته مهم در این زمینه این است که پذیرفته شدگان مشمول پرداخت شهریه نیز می باشند.مهلت ثبت نام تا ۵ تیرماه تعیین شده است
نکات مهم:۱- شماره حساب 2178609001007 نزد بانك ملي ايران شعبه بنفشه تهران كد 1508 بنام دانشگاه پيام نور جهت واريز وجه ثبت نام ميباشد.
۲- پر كردن كليه فيلد هاي ستاره (*) دار الزاميست .
۳- حجم هر عكس ميبايست كمتر از 300كيلو بايت و با فرمت (jpg) باشد. در صورت عدم رعايت حجم مناسب فرم شما ثبت نخواهد گرديد.
۴- در صورتيكه كليه فيلد هاي فرم بدرستي تكميل شده باشد، در انتهاي ثبت نام پيغام " فرم شما بدرستي ثبت گرديد" و كدرهگيري به شما ارائه خواهد شد. در غير اينصورت ثبت نام شما بدرستي انجام نگرديده است.
۵- در صورتيكه فرم شما ثبت نگرديد از ابتدا تا انتها كليه فيلدهاي فرم را مجددا چك نموده و موارد قرمز رنگ را اصلاح نماييد.
۶- در صورت بروز هر گونه مشكل و عدم ثبت اطلاعات صفحه اينترنت خود رابسته و مجددا باز نماييد.
برای ثبت نام بدون آزمون مقطع دکتری پیام نور کلیک کنید
برای دانلود فرم تایید گواهی ممتازین مقطع کارشناسی ارشد کلیک کنید
برای دانلود لیست رشته محل های مورد تقاضا مقطع دکتری پیام نور کلیک کنید
برای دانلود آیین نامه و شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع دکترا پیام نور کلیک کنید

لیست اسامی ممتازین ارشد دانشگاه پیام نور

  ممتازین ارشد ورودی ۸۷

  ممتازین ارشد ورودی ۸۸

  ممتازین ارشد ورودی ۸۹

  ممتازین ارشد ورودی ۹۰

 

| + | نوشته شده در 92/03/29 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: کارشناسی ارشد پیام نور, دکتری پیام نور, بدون آزمون دکترا پیام نور, اسامی ممتازین ارشد پیام نور, ثبت نام بدون آزمون دکترا پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 بخشنامه افزایش سنوات تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد پیام نور
اختصصاصی اخبار پیام نور (pnunews.com)
دانشگاه پیام نور بخشنامه جدید افزایش سنوات تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ابلاغ کرد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) دانشگاه پیام نور بخشنامه جدید افزایش سنوات تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به کلیه مراکز و واحدهای خود ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است : براساس صورت جلسه چهلمین نشست عادی هیات امنا دانشگاه پیام نور به استناد بند ب ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه مقرر گردید در مقطع کارشناسی ۵ نیمسال تحصیلی (علاوه بر سقف ۲۰ نیمسال مجاز ) و در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور ۳ نیمسال تحصیلی (علاوه بر سقف ۱۰ نیمسال مجاز ) به سنوات تحصیلی دانشجویان اضافه شد. در نیمسال های اضافی شهریه ثابت مصوب هیات امنا با ضریب ۱.۲۵ اخذ می گردد.
این مصوبه شامل دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند نخواهد شد.
برهمین اساس سنوات تحصیلی دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برای ورودی های قبل از سال ۹۰ در مقطع کارشناسی ۱۲ نیمسال (۶ سال) و برای ورودی های ۹۰ و ۹۱ به بعد ۵ سال (۱۰ نیمسال) خواهد بود.
همچنین سنوات تحصیلی مجاز دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پیام نور که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ۳ سال (۶ نیمسال) می باشد
این بخشنامه از تاریخ ابلاغ در کلیه مراکز پیام نور لازم اجرا می باشد

برای مشاهده اصل بخشنامه افزایش سنوات تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد پیام نور کلیک کنید

| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/03/15 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: سنوات تحصیلی پیام نور, سنوات مجاز تحصیلی, سنوات کارشناسی ارشد پیام نور, کارشناسی ارشد پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد و دکترا در پیام نور
رییس مرکز آزمون دانشگاه پیام‌نور از پذیرش بدون آزمون در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی 93-92 ویژه برگزیدگان علمی و استعدادهای درخشان دانشگاه‌ها در دانشگاه پیام‌نور خبر داد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) سلیمی درباره زمان آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون ویژه برگزیدگان علمی و استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه پیام نور، گفت: ثبت نام و ارائه مدارک این دانشجویان برای مقطع ارشد از فردا دوشنبه ۱۳ خرداد و برای مقطع دکتری از ۲۰ خرداد به صورت اینترنتی انجام خواهد شد. اسامی دانشجویان برتر دانشگاه پیام نور را سازمان مرکزی پیام نور اعلام می کند (لیست اسامی تا لحظه انتشار این خبر منتشر نشده است) این دسته از دانشجویان که  اسامی آنها به کلیه استانها نیز اعلام می شود برای تایید رتبه با مراجعه به معاونت آموزشی استان خود نسبت به تهیه گواهی خود اقدام کنند
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور، برای مقطع دکتری برگزیدگان رتبه های اول تا سوم دانش آموختگان هر رشته محل، تعداد مقالات مستخرج از پایان نامه یا پذیرفته و چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی معتبر، احراز شرایط دانشجوی نمونه کشوری با معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم، رتبه های نخست المپیادهای علمی دانشجویی آزمون سراسری کارشناسی ارشد، دانش آموختگان رتبه اول در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به طور همزمان از جمله شرایط شرکت در پذیرش بدون آزمون این دوره از دو مقطع ارشد و دکتری این دانشگاه اعلام شده است
برای دانلود آیین نامه و شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع ارشد پیام نور کلیک کنید
برای دانلود آیین نامه و شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع دکتری پیام نور کلیک کنید

| + | نوشته شده در 92/03/12 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: پذیرش بدون آزمون پیام نور, پذیرش بدون کنکور ارشد پیام نور, ثبت نام استعداد درخشان پیام نور, ثبت نام دانشجویان ممتاز پیام نور, ثبت نام ممتازین بدون آزمون پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آغاز ثبت نام آزمون تغییر رشته بند ج سال 1392 دانشگاه پیام نور
گزارش اختصاصی اخبار پیام نور
ثبت نام آزمون تغییر رشته بند ج دانشگاه پیام نور از امروز آغاز شد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) ثبت نام آزمون تغییر رشته بند ج (توام با انتقال) به صورت غیر حضوری و از طریق سیستم گلستان انجام میشود .دانشجویان متقاضی تغییر رشته بند ج از امروز 22 اردیبهشت 92 تا 31 اردیبهشت می توانند با مراجعه به سیستم گلستان در خواست خود برای شرکت در آزمون تغییر رشته بند ج را ثبت نمایند. آزمون تغییر رشته بند ج همزمان با امتحانات ترم تابستان در شهریور ۹۲ انجام خواهد شد.
این دسته از دانشجویان با مراجعه به سیستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir و از مسیر : آموزش-> دانشجو-> درخواستها -> تقاضاي انتقال و مهمان -> درخواست تغيير رشته (توام با انتقال) در واحدهاي داخلی درخواست خود را ثبت کنند
برای مشاهده بخشنامه و خواندن اطلاعات بیشتر جهت شرکت در آزمون تغییر رشته بند ج کلیک کنید
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/02/22 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: آزمون تغییر رشته بند ج, تغییر رشته بند ج, بند ج, تغییر رشته پیام نور, تغییر رشته همزان با انتقال
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 لیست دروس ریزشی نیمسال اول 92-91 دانشگاه پیام نور منتشر شد

دروس ریزشی نیمسال اول ۹۲-۹۱ پیام نور یک ماه مانده به امتحانات ترم بعد اعلام شد!        به گزارش اخبار پيام نور در اردیبهشت سال گذشته خبری را به صورت اختصاصی منتشر کردیم که نحوه اعلام دروس ریزشی تغییر کرده است ( اینجا ) و دیگر لیست دروس ریزشی اعلام نخواهد شد و نمره دروس به روش جدیدی اصلاح می شوند در واقع همان زیر نمودار بردن نمرات در سایر دانشگاه ها که در پیام نور به شکل دیگری اجرا شد. تصمیمی که بنظر میرسید بهتر است از برگزار شدن آزمون مجدد که به دانشجو و دانشگاه هزینه تحمیل می کند.اما در سالگرد آن خبر علیرضا دل افکار معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور در نامه ای لیست دروسی را به عنوان ریزشی اعلام کرده است که همزمان با امتحانات ترم دوم برای آنها آزمون مجدد برگزار خواهد شد! این همه تاخیر و اعلام لیست کمتر از یک ماه مانده به امتحانات ترم دوم قابل تامل است! و در واقع  اگر منظور این معاونت! دروس خارج از منبع نبوده! و دقیقا همان دروس ریزشی منظور بوده است برگزاری آزمون مجدد برای دروس ریزشی حرکت به عقب در قوانین آموزشی دانشگاه پیام نور است. ۱۸ کد درس به عنوان دروس ریزشی نیمسال اول ۹۲-۹۱ اعلام شده اند.دروس در صورتی در ليست ريزشی ‌ها قرار می گيرند كه بيش از 70 درصد از دانشجويان در آن درس در یک ترم مشخص حدنصاب نمره را كسب نكنند ، آزمون درس تستی كامل باشد و بيش از 50 دانشجو در کل کشور آن درس را انتخاب كرده باشند.

ثبت نام در آزمون مجدد اختیاری می باشد و تنها دانشجویانی می توانند در آزمون مجدد شرکت کنند که در آزمون قبلی حضور داشته اند.تاریخ ثبت نام آزمون از ۱۰ اردیبهشت از طریق سیستم گلستان پیام نور انجام می شود.ثبت نام در آزمون مجدد خارج سقف و بدون شهریه می باشد

برای مشاهده بخشنامه و لیست کامل دروس ریزشی نیمسال اول 92-91  کلیک کنید

| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 92/02/05 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: لیست دروس ریزشی نیمسال دوم پیام نور, دروس ریزشی نیمسال اول پیام نور, علیرضا دل افکار, آزمون مجدد دروس پیام نور, امتحان مجدد دروس ریزشی پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آیین نامه آموزشی جدید پیام نور اعلام شد / لغو آیین نامه های قبلی
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور آیین نامه آموزشی جدید را اعلام کرد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) مهرماه امسال بود که وزارت علوم و تحقیقات آیین نامه آموزشی جدیدی را برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به کلیه دانشگاه های کشور ابلاغ کرد.بعد از آن همه منتظر تصمیم پیام نور و چگونگی اجرای این آیین نامه در این دانشگاه بودند.در جدیدترین تصمیم علیرضا دل افکار دو بند از این بخشنامه را به مراکز پیام نور اعلام کرد
در بند ۱ آمده است در شرایطی که از دانشجو 8 واحد درسی (نظری) باقی مانده باشد، می تواند واحدهای مذکور را  در دوره تابستانی انتخاب نماید و در بند ۲ قوانین جدید عنوان شده است در صورتیکه دانشجو برای فراغت از تحصیل، تنها  دو درس نظری باقیمانده داشته باشد می تواند آن دو درس را بصورت معرفی به استاد بگذراند.دل افکار همچنین افزود این موضوع از تاریخ صدور قابل اجرا بوده و با ابلاغ این بخشنامه کلیه بخشنامه های صادره در خصوص معرفی به استاد و آزمون تکدرس ملغی اعلام می شود

برای دانلود و مشاهده بخشنامه جدید آموزشی دانشگاه پیام نور کلیک کنید
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 91/12/01 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: آیین نامه جدید پیام نور, آیین نامه معرفی به استاد پیام نور, تعداد واحد تابستان, علیرضا دل افکار, آیین نامه آموزشی پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 آنچه دانشجویان ورودی جدید پیام نور باید بدانند!
پیش از این اخبار پیام نور (PnuNews.com) در مطلبی کاملا اختصاصی با عنوان آنچه قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید ! برخی موارد نانوشته پیام نور را که در هیچ سایتی پیدا نمی کنید را منتشر کرد.
در این مطلب نیز به صورت جامع سعی خواهیم کرد مطالبی کلی که لازم است دانشجویان ورودی جدید پیام نور با آن آشنایی داشته باشند را توضیح دهیم.اگر مطلب خاصی دوستان به نظرشان میرسد که فکر می کنند سایر دانشجویان نیز باید از آن مطلع باشند در قسمت نظرات می توانند مطرح کنند
برای خواندن آنچه دانشجویان ورودی جدید پیام نور باید بدانند کلیک کنید 
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 91/11/14 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: انچه باید از پیام نور بدانید, برنامه کلاسی پیام نور, سیستم گلستان پیام نور, اخبار پیام نور, نحوه محاسبه نمره در پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید
 یک بخشنامه جدید دیگر در پیام نور صادر شد
اختصاصی اخبار پیام نور (PnuNews.com)
سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور یک بخشنامه جدید در رابطه با درس آشنایی با دفاع مقدس صادر کرد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) بعد از آن همه حرف و حدیث نحوه گذراندن درس آشنایی با دفاع مقدس علیرضا دل افکار در ادامه روند صادر شدن بخشنامه های مربوط به این درس در جدیدترین بخشنامه صادره اعلام کرد: درس آشنایی با دفاع مقدس دیگر اختیاری الزامی نیست و از این ترم به بعد یعنی از نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ صرفا فقط اختیاری می باشد.! لازم به توضیح است که این درس برای رشته های دارای جدول دروس اختیاری جایگزین یکی از دروس اختیاری و برای رشته های فاقد دروس اختیاری در صورت انتخاب دانشجو مازاد بر سقف محاسبه خواهد شد. این بخشنامه در ۲۴ دیماه ۹۱ به شماره 55779/3/د صادر شده است

برای مشاهده اصل بخشنامه صادر شده در رابطه با درس آشنایی با دفاع مقدس کلیک کنید
| + ادامه مطلب...| نوشته شده در 91/11/04 توسط دانشجو | |امتیاز بدهید
برچسب‌ها: آشنایی با دفاع مقدس, بخشنامه جدید آشنایی با دفاع مقدس, بخشنامه جدید پیام نور, نحوه گذراندن درس آشنایی با دفاع مقدس, اختصاصی اخبار پیام نور
» برای خواندن خبرهای بیشتر در رابطه با دانشگاه پیام نور کلیک کنید

مطالب قدیمی‌تر »»


تبلیغات
جستجو در مطالب سایت

 


دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آخرین نوشته ها
عضویت در خبرنامه
اخبار پیام نور را در ایمیل خود بخوانید
ایمیل شما بدون www
» اگر در ثبت ایمیل دچار مشکل شدید اینجا کلیک کنید

به سایت اخبار پیام نور 1+ بدهید


درباره اخبار پیام نور

آخرین اخبار دانشگاه پیام نور"فراگیر پیام نور"برنامه امتحانات پیام نور" تستی یا تشریحی پیام نور"سیستم گلستان پیام نور " reg.pnu.ac.ir "خبر های جنجالی پیام نور" نمونه سوال پیام نور"دکترا پیام نور "ارشد پیام نور "لیست منابع پیام نور"انتخاب واحد پیام نور"اخبار مراکز و واحد ها پیام نور"عکس های پیام نوری ...
این وب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است
این وب هیچگونه وابستگی و ارتباطی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
هرگونه کپی برداری و سو استفاده به هر نحوه از عنوان اخبار پیام نور این وب بدون اطلاع مدیر اخبار پیام نور غیر مجاز و طبق قوانین تحت پیگرد قرار خواهد گرفت
ارتباط با اخبار پیام نور
آمار سایت